Toto je starší verze dokumentu!

pátek 18.9.

Ode dneška již nebudu psát zápis na stránky školy. Vypadá to, že všichni fungujeme na Edupage a zápisy jsou sroumitelné.

čtvrtek 17.9.

Dnes si děti nabalily učebnici AJ. Doma si aktivujte online učebnici pomocí kódu na přední straně, abychom učebnice nemuseli nosit v aktovce. Návod jsem vložila na nástěnku v Edupage

ČJ Hláska a písmeno L, dělení slov do slabik, PS první psaní str. 19

M PS psaní číslic str. 7, opakování psaní čísel 1 - 6

AJ Whats your name? My name is … How odld are you? I am …, PS str. 8, založili jsme si velký nelinkovaný sešit do AJ

VU prezentace prázdninových výletů. Ještě jste mi všichni neposlali fotky.

středa 16.9.

Včera jsem dala do deníčků papírek ohledně ředitelského volna. Prosím o vyplnění a zaslání zpět.

ČJ kreslení svislé vlnovky, křivé čáry

M PL počítání do 10, (DÚ někteří dokončit, či opravit)

PRV chování ve třídě

Na nástěnku v Edupage jsem Vám přidala návod na aktivaci učebnice Academy Stars S. Zítra si děti učebnici nabalí domů, vy si odlepte aktivační kód . Potom už ji budeme nechávat v šuplíku ve třídě, aby děti nemusely tahat těžké aktovky. Vše se vám zobrazí na PC a můžete si opakovat, či procvičovat bez knihy.

úterý 15.9.

ČJ Orientace v obrázku, počáteční slabika, PS První psaní str. 18

M PL počítání do 10, plán stavby, DÚ někteří dokončit cv.1

AJ uč str. 6,7, numbers, colours

pondělí 19.9.

Dnes jsme si udělali pořádek ve věcech. Do aktovky jsme vložili do 1. složky věci na ČJ a M( velký nelinkovaný sešit a první psaní) , do 2. složky věci na PRV ( učebnici a PS). Tyto věci budou děti nosit v aktovce.

Věci do PRV si obalte.

Ve škole nám zůstanou v šuplíku náhradní sešity, mazací tabulka, AJ a PS M.

ČJ orientace v obrázku, mimojazykové prostředky řeči.

Děti jsem si rozdělila ve čtení na čtenáře (pracují s větami, krátkým textem) , pomalejší čtenáře ( donesou PL s čtením slabik a mají DÚ) a nečtenáře (budeme pracovat s PS Živá abeceda, kterou dostanete zítra). Uvidíme, jak to komu sedne, zatím jsme měli první hodinu čtení, vše vypozorujeme a přizpůsobíme možnostem dítka.

M PL počítání do 10, ukázali jsme si na Umíme to , jak luštit sudoku. Tato cvičení vám v programu označím jako DÚ, můžete procvičovat do větších obtížností.

pátek 4.9.

Dnes již všichni měli mít pomůcky pro 1. ročník donesené (obalené PS, sešity, mazací tabulku, pouzdro, Tv, kufřík s výtvatnými potřebami…) V pondělí už pojedeme podle rozvrhu a nemůžu brát ohledy na to, že děti něco nemají. Prosím tedy o kontrolu a donesení zbytku.

Zkontrolujte si přístup na Edupage. Do programu jsem zadala mailové adresy obou rodičů, mělo Vám tedy přijít každému vlastní heslo na přihlášení. Prosím o zpětnou vazbu, že je vše v pořádku, stačí v ED dát ke zprávě lajk.

Zde budu každý den zapisovat probrané učivo, domácí úkol bude označen DÚ

ČJ seznámili jsme se s prvním příběhem o Zetíkovi, zatím používáme jen nelinkovaný sešit a mazací tabulku. Do sešitu si děti kreslily vesmírný talíř. PS první psaní str. 8, naučili jsme se správně sedět a držet tužku.

M zkoušeli jsme krokování

Tvoříme fotoaparát s prázdninovými zážity

Sofinka měla první prezentaci o prázdninách, nezapomeňte mi posílat fotky.

Toníček nám ukázal přečtenou knihu, moc se nám líbila.

čtvrtek 3.9.

Ve řídě jsme si nechali veškeré sešíty, PS, prošli jsme celou školu, udělali si jmenovky na lavice, zahráli seznamovací hry a poslední hodinu už jsme pracovali jako školáci. PL do M s porovnáváním čísel si děti nabalily domů, ten kdo nestihl, doma dokončí. Zítra na dokončené cv.2 dostaneme další 1. Na Edupage jsem dnes zapsala první známku. Napište mi, kdo má problém s přihlášením, či propojením.

středa 2.9.

Rozdali jsme si šuplíky a vybalili si do nich věci. Nechali jsme boxík v lavici a dali si do něj nůžky, lepidlo, fixy na tabulku a hadřík na tabulku. V šatnách jsme si přidělili skříňky, číslo máte na úvodní stránce 1.C, nebo na deníčku. Postupně procházíme školu, abychom se tu vyznali :-)