AktuálněVolby do Školské rady ZŠ Úvoz

Vážení rodiče,
při hovorových hodinách dne 7. 11. 2017 proběhne volba člena Školské rady při ZŠ Úvoz, který bude v radě zastupovat zákonné zástupce nezletilých žáků. Další podrobnosti najdete v příloze.Volba ŠR
Hovorové hodiny se budou konat v tradičním čase 17.30 – 19.00 h.

"Orienťák"

20171005_110424.jpgDne 5.10. proběhlo I. kolo Ligy škol v orientačním běhu. Celkem se závodu zúčastnilo 14 žáků z naší školy (5. - 7. třída). Na 2. místě doběhli Štěpán Prek a Matyáš Müller, z dívek obsadily 7. místo Zuzana Rampouchová a Valerie Tomková (7.C). Ostatní žáci doběhli zdárně do cíle, aniž by se ztratili :-)
II. kolo Ligy škol v orientačním běhu se konalo 16.10. v areálu Kraví hory, což je téměř domácí prostředí pro naše žáky. Bohužel i přes znalost terénu se dvojice Katka Matulová, Dominika Křížová lehce ztratila. Mezi nejlepší patřili Štěpán Prek a Matyáš Müller, kteří doběhli na výborném 2. místě. Z dívek obsadila 2. místo Katka Ledecká, která měla nejlepší běžecký čas, minutu za ní přiběhly na 3. místě Zuzka Rampouchová a Valerie Tomková. Mezi staršími dívkami doběhla na 3. místě Klára Pospíšilová (8.A). Obsadili jsme i mladší kategorii třídou 5.C. Tam na 12. místě doběhly Barbora Jandová a Nela Jaroměřská, v patách jim byly Elen Turbová a Stela Delínová. Z mladších hochů obsadili 5. místo Tadeáš Tomek a Dmitrij Žembrovskij Novák. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.
Soňa Schaffnerová

Ředitelské volno

Vážení rodiče,
z důvodu konání voleb proběhne v pátek 20. října na naší škole ředitelské volno. Bližší informace zdeŘV-informace

MiniIQáček

Letos opět nabízíme od listopadu do května pro nadané předškoláky kroužek MiniIQáček. Kroužek povede i letos Mgr. Indrová a bude probíhat každou středu v čase 13.30 - 14.15 h. Do kroužku se můžete přihlásit prostřednictvím e-mailu kyrova@zsuvoz.cz. Do přihlašovacího e-mailu je potřeba sdělit jméno a příjmení dítěte, případně vyšetření v PPP a tel. kontakt na rodiče. Kroužek je zpoplatněn. Veškeré další informace poskytne lektorka na 1. lekci 1. 11. Těšíme se na naše malé chytrolíny!

Kroužky

Aktuální informace k organizaci kroužků naleznete zde. Úhradu za kroužky proveďte do konce září.
Na účet školy poukazujte pouze platby za interní kroužky!

Naši prvňáčci

Na webových stránkách Brněnského deníku se můžete podívat, jak to sluší našim prvňáčkům…
Brněnský deník.

Ovoce do škol

I letos se naše škola přihlásila k projektu s názvem Ovoce a zelenina do škol, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Od letošního roku mají nárok na ovoce a zeleninu zcela zdarma nově všichni žáci základních škol, tzn. 1.- 9. třídy ZŠ. Žáci 1. stupně budou navíc také dostávat neochucené mléčné výrobky (rovněž zdarma).

Logická olympiáda

Registrace do letošní Logické olympiády, pořádané Mensou ČR, byla zahájena. Přihlásit se můžete zde.Třídní schůzky

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na úvodní TŘÍDNÍ SCHŮZKY, které se konají v úterý 12. 9. 2017 v době od 17.30 do 18.30 hodin. Třídní učitelé Vám poskytnou informace k zahájení a průběhu školního roku 2017/2018.

Závěrem školního roku...

Poslední dny a týdny školního roku 16/17 byly jako obvykle „vytuněné“. Jezdilo se na školy v přírodě, výlety a exkurze, proběhl tradiční vodácký kurz i cyklistické soustředění. Uzavíraly se práce ve školních kroužcích a klubech, pro děti i rodiče si účastníci kroužku Muzikál připravili vydařené vystoupení. Své dovednosti předvedli žáci naší školy rovněž v (již tradiční) soutěži Úvoz má talent. K vidění byla čísla taneční, hudební a sportovní na skutečně vysoké úrovni. Vítězi letošního ročníku se stala Karolína Jelínková (4.A) - sportovní gymnastika - a David Štolfa (6.B) - breakdance. V posledním týdnu proběhly na školním hřišti jako obvykle - atletické závody. Skákalo se, běhalo, házelo i vrhalo.

Do toho se samozřejmě ještě učilo, prezentovalo, testovalo a zkoušelo (v některých případech velmi intenzivně …), takže poslední školní den se rozdávala většinou samá pěkná vysvědčení.

A nakonec přišlo loučení. Tak jako první školní den přivítali prvňáčky žáci devátého ročníku, nyní se role obrátily a na tu poslední cestu naše nejstarší vyprovodili ti nejmenší. Před školou se to objímalo, loučilo, vzpomínalo, obdarovávalo, i trochu plakalo… ale slovy klasika „…něco pěkného se končí, něco pěkného začíná…“. Přejeme všem letošním deváťákům, ať se jim v jejich dalším životě daří. Věříme, že vzpomínat budou v dobrém. My určitě budeme…

zs_uvoz_skola_s_napisem.jpg

Návštěvník: 499267 Webdesign: S44 s.r.o. v technologii DokuWiki