AktuálněDEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A ZÁPIS

Ve středu 4. dubna budou na ZŠ Úvoz otevřeny „všechny dveře“, a to jak v dopoledních hodinách, kdy bude mít každý návštěvník možnost nahlédnout přímo do výuky, tak odpoledne, kdy se děti společně s rodiči mohou seznámit s naší školou prostřednictvím nejrůznějších dílen.
Den otevřených dveří na Úvoze
V následujícím týdnu - v pátek 13.4. a v sobotu 14.4. - pak bude probíhat zápis do prvního ročníku. Všechny potřebné informace naleznete zde.

Pozvánka na seminář

Zveme rodiče budoucích prvňáčků na seminář Nadané a talentované děti v 1. třídě, který se uskuteční dne 12. 3. 2018 od 16:00 do 19:00 v primátorském salonku na Staré radnici (Magistrát města Brna, Mečová 5). Přednášku povede PhDr. Miloslava Svobodová, psycholog, vedoucí pracoviště PPP Kohoutova.
Registrace probíhá na webu http://materskeskoly.brno.cz, sekce host.

Pišqoriáda

Ve čtvrtek 1.2. proběhla již tradiční Pišqoriáda. Z třídních kol vzešli vždy dva finalisté, kteří se pak utkali se zástupci ostatních tříd v celoškolním finále. Prvním stupněm prošel bez porážky Timur Herfort, na druhém stupni byl nejúspěšnější David Buček. Obrázky ve fotogalerii.

1. stupeň 2. stupeň
Timur Herfort 3.B David Buček 6.D
Šimon Cikánek 4.C Matyáš Müller 7.B
Pavel Kadaňka 5.B David Suchánek 7.BVydávaní výpisu z vysvědčení = Společenský den na Úvoze

spolecensky_den.jpg
Kroužky ve 2. období

Vážení rodiče, do 15. 1. 2018 je nutné uhradit platby za interní kroužky na 2. období. Částka je 600 Kč (bruslení jen 300 Kč). Úhradu můžete provádět převodem na účet školy - do poznámky zapište jméno žáka a název kroužku, který hradíte.

Pokud chcete dítě ve 2. období z kroužku odhlásit, učiňte tak co nejdříve, písemně k rukám lektora. Nebude-li dítě odhlášeno před první lednovou lekcí, budete muset tuto uhradit.

Přijímací řízení na SŠ

Informativní schůzka s předáním přihlášek pro rodiče žáků, kteří se budou v letošním roce hlásit na střední školy, se bude konat 13.2. 2018 v 17.00 h ve sborovně ZŠ Úvoz. Rodiče žáků 9. tříd obdrží i zápisové lístky. Termín podání přihlášek na vybrané střední školy je 1.3. 2018. Veškeré další informace poskytne na schůzce Mgr. Iva Hošíková, výchovná poradkyně.PF 2018

pf_2018.jpgKolektiv ZŠ Úvoz přeje svým žákům, jejich rodičům a všem přátelům školy radostné Vánoce a pohodový rok 2018.

Participativní rozpočet na naší škole

ASCII���User commentsASCII���User commentsASCII���User commentsNaše škola se zapojila do projektu s názvem Participativní rozpočet do škol. O jeho realizaci se postarala Mgr. Bosá, která cíle projektu a jeho průběh shrnuje v tiskové zprávě. Na uskutečnění vítězného projektu žáků třídy 9.A - zřízení relaxační místnosti - se již intenzivně pracuje.

Logická olympiáda

Z letošní logické olympiády vzešlo celkem 9 krajských semifinalistů, a to Lucie Šímová (3.C), Zuzana Pejchlová, Magda Pompová, Anežka Crhonková, Ester Zlámalová, Kuba Staník (4.C), Bárt Šimek (4.B), Filip Dušák (5.C) a Matyáš Procházka (5.B). Video z akce ke zhlédnutí tady.

Magda a Filip se navíc zúčastnili celostátního finále, které se konalo 27. 11. 2017 v Míčovně Pražského hradu. Gratulujeme.

www.logickaolympiada.cz

"Orienťák"

20171005_110424.jpgDne 5.10. proběhlo I. kolo Ligy škol v orientačním běhu. Celkem se závodu zúčastnilo 14 žáků z naší školy (5. - 7. třída). Na 2. místě doběhli Štěpán Prek a Matyáš Müller, z dívek obsadily 7. místo Zuzana Rampouchová a Valerie Tomková (7.C). Ostatní žáci doběhli zdárně do cíle, aniž by se ztratili :-)
II. kolo Ligy škol v orientačním běhu se konalo 16.10. v areálu Kraví hory, což je téměř domácí prostředí pro naše žáky. Bohužel i přes znalost terénu se dvojice Katka Matulová, Dominika Křížová lehce ztratila. Mezi nejlepší patřili Štěpán Prek a Matyáš Müller, kteří doběhli na výborném 2. místě. Z dívek obsadila 2. místo Katka Ledecká, která měla nejlepší běžecký čas, minutu za ní přiběhly na 3. místě Zuzka Rampouchová a Valerie Tomková. Mezi staršími dívkami doběhla na 3. místě Klára Pospíšilová (8.A). Obsadili jsme i mladší kategorii třídou 5.C. Tam na 12. místě doběhly Barbora Jandová a Nela Jaroměřská, v patách jim byly Elen Turbová a Stela Delínová. Z mladších hochů obsadili 5. místo Tadeáš Tomek a Dmitrij Žembrovskij Novák. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.
Soňa Schaffnerová

MiniIQáček

Letos opět nabízíme od listopadu do května pro nadané předškoláky kroužek MiniIQáček. Kroužek povede i letos Mgr. Indrová a bude probíhat každou středu v čase 13.30 - 14.15 h. Do kroužku se můžete přihlásit prostřednictvím e-mailu kyrova@zsuvoz.cz. Do přihlašovacího e-mailu je potřeba sdělit jméno a příjmení dítěte, případně vyšetření v PPP a tel. kontakt na rodiče. Kroužek je zpoplatněn. Veškeré další informace poskytne lektorka na 1. lekci 1. 11. Těšíme se na naše malé chytrolíny!

Naši prvňáčci

Na webových stránkách Brněnského deníku se můžete podívat, jak to sluší našim prvňáčkům…
Brněnský deník.

Ovoce do škol

I letos se naše škola přihlásila k projektu s názvem Ovoce a zelenina do škol, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Od letošního roku mají nárok na ovoce a zeleninu zcela zdarma nově všichni žáci základních škol, tzn. 1.- 9. třídy ZŠ. Žáci 1. stupně budou navíc také dostávat neochucené mléčné výrobky (rovněž zdarma).

Logická olympiáda

Registrace do letošní Logické olympiády, pořádané Mensou ČR, byla zahájena. Přihlásit se můžete zde.

Závěrem školního roku...

Poslední dny a týdny školního roku 16/17 byly jako obvykle „vytuněné“. Jezdilo se na školy v přírodě, výlety a exkurze, proběhl tradiční vodácký kurz i cyklistické soustředění. Uzavíraly se práce ve školních kroužcích a klubech, pro děti i rodiče si účastníci kroužku Muzikál připravili vydařené vystoupení. Své dovednosti předvedli žáci naší školy rovněž v (již tradiční) soutěži Úvoz má talent. K vidění byla čísla taneční, hudební a sportovní na skutečně vysoké úrovni. Vítězi letošního ročníku se stala Karolína Jelínková (4.A) - sportovní gymnastika - a David Štolfa (6.B) - breakdance. V posledním týdnu proběhly na školním hřišti jako obvykle - atletické závody. Skákalo se, běhalo, házelo i vrhalo.

Do toho se samozřejmě ještě učilo, prezentovalo, testovalo a zkoušelo (v některých případech velmi intenzivně …), takže poslední školní den se rozdávala většinou samá pěkná vysvědčení.

A nakonec přišlo loučení. Tak jako první školní den přivítali prvňáčky žáci devátého ročníku, nyní se role obrátily a na tu poslední cestu naše nejstarší vyprovodili ti nejmenší. Před školou se to objímalo, loučilo, vzpomínalo, obdarovávalo, i trochu plakalo… ale slovy klasika „…něco pěkného se končí, něco pěkného začíná…“. Přejeme všem letošním deváťákům, ať se jim v jejich dalším životě daří. Věříme, že vzpomínat budou v dobrém. My určitě budeme…

zs_uvoz_skola_s_napisem.jpg

Návštěvník: 583466 Webdesign: S44 s.r.o. v technologii DokuWiki