AktuálněTým pedagogů ZŠ Úvoz přeje všem svým žákům i jejich rodičům pohodové prázdniny. Během nich bude škola otevřena vždy ve středu od 8.00 do 12.00 h. V novém školním roce vás rádi přivítáme v pondělí 3. září 2018.


Ocenění našich žáků

Ve středu 20. 6. 2018 se ve 13.00 hodin na Nové radnici uskutečnilo ocenění talentovaných žáků, kteří se umístili na 1.-3. místě v městském kole předmětových soutěží. Z naší školy to byl Martin Bryja a Zuzana Pejchlová ze 4.C. Gratulujeme.

Třídní schůzka předškoláci

Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se koná ve středu 6. 6. v 16. 00 h ve sborovně školy.

Hovorové hodiny

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na závěrečné HOVOROVÉ HODINY, které se konají v úterý 5. 6. 2018 v době od 17.30 do 19.00 hodin. Jednotliví vyučující Vám poskytnou informace o průběhu druhého pololetí školního roku 2017- 2018.

Sběr papíru

V měsíci dubnu se na Úvoze opět konala sběrová akce. Během jednoho týdne žáci odevzdávali starý papír do přistaveného kontejneru před školou, až ho zcela naplnili. Vybralo se více než 3,5 tuny. Nejpilnější „sběrači“ byli odměněni knižními poukázkami, nejpilnější třída 4.C (29 kg na jednoho žáka) si odměnu vybere „dle svých představ“ :-).

img_1334.jpg

1 Matěj Drasal (5.B) 553 kg
2 Michal Hamřík (6.A) 316 kg
3 Bartoloměj Šimek (4.B) 259 kgSedmáci vybojovali bronz

20180521_131520.jpgV pondělí 21. 5. se vybraní žáci sedmých tříd zúčastnili na ZŠ Laštůvkova Atletického čtyřboje. Závod se skládal ze čtyř disciplín: 60 m, skok daleký- vysoký (možnost výběru), hod, běh na 800 m. Žáci absolvovali postupně všechny disciplíny, za které podle výkonů dostávali bodové ohodnocení. Z celkové počtu deseti družstev obsadili kluci vynikající 3. místo. Z jednotlivců se z celkového počtu 50 atletů umístil na vynikajícím 2. místě Štěpán Prek ze 7.C. Družstvo naší školy reprezentovali: Štěpán Prek, Filip Nahodil (oba 7.C), Matyáš Müller (7.B), Petr Steinhauser a Matěj Bogušovský (oba 7.A). Blahopřeji žákům k předvedeným výkonům a děkuji za reprezentaci školy. Soňa Schaffnerová

Orientační běh

Finálový závod v orientačním běhu proběhl 9. 5. 2018 na Lesné. Nejlépe se umístili v kategorii 5. tříd Tadeáš Tomek – 4. místo a Dmitrij Žembrovskij – 5. místo. V kategorii 6. a 7. tříd doběhl na 9. místě Jan Vavřík a na 12. místě David Krkoška. Celkově se družstvo naší školy umístilo na 6. místě z celkového počtu 12 škol. Žáci dosahovali po celý rok vynikajících výkonů, všem děkuji za reprezentaci školy. Soňa Schaffnerová.

Zápis

Výsledky zápisu dětí do 1. ročníku 208/2019 na ZŠ Úvoz jsou zde.

Celá třída odpovídá

dsc_0531.jpgŽáci IV. B se zúčastnili soutěže „Celá třída odpovídá“, kterou vyhlásila společnost Brněnské vodárny a kanalizace, a.s. a byla určena žákům 4. a 5. ročníků brněnských základních škol. Soutěž spočívala v co nejlépe vypracovaných odpovědích na otázky týkajících se problematiky vody a ochrany životního prostředí v Brně a okolí.dsc_0548.jpg Žáci pracovali v několika týmech, písemně odpovídali na zadané otázky – někdy stačila krátká odpověď, jindy bylo třeba danou problematiku pojmout v širších souvislostech. Někteří žáci přidali další zajímavosti, grafy, plánky a obrázky. Práce na tomto projektu přispěla k rozšíření znalostí žáků např. v otázkách spotřeby vody v domácnostech, fungování úpravny vody nebo čističky odpadních vod. Rozhodně vedla i k zamyšlení, jak jednotlivec může přispět k ochraně vodních zdrojů v místě svého bydliště.dsc_0537.jpg Žáci IV. B byli na základě úspěšného vypracování odpovědí zařazeni mezi 13 finalistů soutěže a za odměnu byli pozváni na divadelní představení „Pověsti české“ do Divadla Bolka Polívky. Po představení se vylosovaly tři třídy, na které čekaly hlavní výhry. Našim čtvrťákům přálo štěstí - vyhráli jednodenní výlet po vlastech českých =). Patří jim velká gratulace a samozřejmě palec nahoru za reprezentaci naší školy!

Mgr. Vlasta Koudelková, tř. učitelka

Z lavic do lesa

20180411_103827.jpgPřed 14 dny proběhlo druhé kolo přespolního běhu Z lavic do lesa v Žabovřeskách. Žáci byli úspěšnější nežli v prvním kole. Na 5. místě doběhla Katka Ledecká (7.C), na 6. místě Jan Vavřík (6.D) a 9. místo obsadil Dmitrij Žembrovskij (5.D). Z mladších dívek úspěšně doběhly do cíle Nela Jaroměřská a Elen Turbová (5.C). Děkujeme žákům za reprezentaci školy.

Zápis do 1. ročníku

V pátek 13.4. od 13.00 do 18.00 a v sobotu 14.4. od 8.00 do 12.00 bude probíhat zápis do prvního ročníku. Všechny potřebné informace naleznete zde.

Hovorové hodiny

blackboard_2018.jpgVážení rodiče,
srdečně Vás zveme na HOVOROVÉ HODINY, které se konají v úterý 10. 4. 2018 v době od 17.30 do 19.00 hodin. Jednotliví učitelé Vám poskytnou informace o průběhu třetího čtvrtletí školního roku 2017/2018.Sběr papíru

Stejně jako vloni bude v týdnu od 16.4. do 20.4. před školou přistaven kontejner na starý papír. Během těchto dní mohou žáci sbírat papír a odevzdávat ho za podmínek uvedených v letáku. Nejpilnější „sběrači“ budou opět odměněni.

Matematické soutěže

V minulých dnech se naši žáci účastnili několika matematický soutěží. Po úspěchu na Logické olympiádě a Matematické olympiádě (která stále probíhá) jsme ve škole zorganizovali Matematického klokana. Ten je určen pro 2. - 9. ročníky a naši žáci v něm letos dosahovali velmi dobrých výsledků. Nejlepší řešitelé 2018

Žáci 5.C, 6.D a 7.C navíc absolvovali i matematickou soutěž Pangea. Z ní vzešli čtyři finalisté (Ashok Kulkarni, Šimon Cikánek, Martin Bryja, David Buček), kteří postoupili do celorepublikového finále.

Běh z lavic do lesa

20180327_122014.jpgNaše škola je součástí sportovního projektu Z lavic do lesa, jedná se o seriál 3 přespolních běhů. Dne 27. 3. 2018 se prvního přespolního běhu v Kohoutovicích zúčastnilo 168 dětí. V nejstarší kategorii 5. tříd a ročníků 2005 – 2007 se nejlépe umístil Jan Vavřík z 6.D, který obsadil krásné 6. místo z celkového počtu 30 hochů v kategorii. Na 11. místě doběhl Václav Borkovec a 12. byl Dmitrij Žembrovskij, oba z 5.C. V kategorii dívek doběhla (i přes svalové zranění) na 16. místě Katka Ledecká ze 7.C. Blahopřeji k výborným výkonům. Soňa Schaffnerová

Den otevřených dveří

Ve středu 4. dubna budou na ZŠ Úvoz otevřeny „všechny dveře“, a to jak v dopoledních hodinách, kdy bude mít každý návštěvník možnost nahlédnout přímo do výuky, tak odpoledne, kdy se děti společně s rodiči mohou seznámit s naší školou prostřednictvím nejrůznějších dílen.
Den otevřených dveří na Úvoze
V následujícím týdnu - v pátek 13.4. a v sobotu 14.4. - pak bude probíhat zápis do prvního ročníku. Všechny potřebné informace naleznete zde.

Basketbalový turnaj

Po dlouhé době se vybraní žáci naší školy (7. tříd) zúčastnili basketbalového turnaje základních škol. Celkově kluci sehráli 4 utkání. V prvním zápase zvítězili 8:2 nad Gymnáziem Matyáše Lercha, bohužel to však bylo jediné vítězství. Celkově jsme skončili na 4. místě. Děkuji klukům za účast a snahu, jmenovitě: J. Kolečkářovi, P. Steinhauserovi, K. Radkovskému (všichni 7.A), M. Müllerovi, D. Suchánkovi, V. Mannovi, D. Štolfovi, P. Krátkému (všichni 7.B) a J. Mičánkovi (7.C).

V březnu proběhl i druhý basketbalový turnaj hochů 8. a 9. tříd, ve kterém se naši žáci úspěšně probojovali do finálové skupiny. Ta se hrála druhý den 13. 3. 2018. Ve finále kluci hráli nejlepší basketbal, i přes to prohráli oba zápasy, ovšem s velmi kvalitními týmy. Nakonec hoši obsadili velmi pěkné 4. místo. Celý turnaj suverénně vyhrála ZŠ Sirotkova. Nejlepším hráčem ZŠ Úvoz byl jednoznačně Petr Špaček z 9.A, který odehrál všechna utkání téměř bez střídání. Chtěla bych všem žákům poděkovat za reprezentaci školy a dobré sportovní výkony. Mgr. Soňa Schaffnerová

Pišqoriáda

Ve čtvrtek 1.2. proběhla již tradiční Pišqoriáda. Z třídních kol vzešli vždy dva finalisté, kteří se pak utkali se zástupci ostatních tříd v celoškolním finále. Prvním stupněm prošel bez porážky Timur Herfort, na druhém stupni byl nejúspěšnější David Buček. Obrázky ve fotogalerii.

1. stupeň 2. stupeň
Timur Herfort 3.B David Buček 6.D
Šimon Cikánek 4.C Matyáš Müller 7.B
Pavel Kadaňka 5.B David Suchánek 7.BVydávaní výpisu z vysvědčení = Společenský den na Úvoze

spolecensky_den.jpg
Kroužky ve 2. období

Vážení rodiče, do 15. 1. 2018 je nutné uhradit platby za interní kroužky na 2. období. Částka je 600 Kč (bruslení jen 300 Kč). Úhradu můžete provádět převodem na účet školy - do poznámky zapište jméno žáka a název kroužku, který hradíte.

Pokud chcete dítě ve 2. období z kroužku odhlásit, učiňte tak co nejdříve, písemně k rukám lektora. Nebude-li dítě odhlášeno před první lednovou lekcí, budete muset tuto uhradit.

Přijímací řízení na SŠ

Informativní schůzka s předáním přihlášek pro rodiče žáků, kteří se budou v letošním roce hlásit na střední školy, se bude konat 13.2. 2018 v 17.00 h ve sborovně ZŠ Úvoz. Rodiče žáků 9. tříd obdrží i zápisové lístky. Termín podání přihlášek na vybrané střední školy je 1.3. 2018. Veškeré další informace poskytne na schůzce Mgr. Iva Hošíková, výchovná poradkyně.PF 2018

pf_2018.jpgKolektiv ZŠ Úvoz přeje svým žákům, jejich rodičům a všem přátelům školy radostné Vánoce a pohodový rok 2018.

Participativní rozpočet na naší škole

ASCII���User commentsASCII���User commentsASCII���User commentsNaše škola se zapojila do projektu s názvem Participativní rozpočet do škol. O jeho realizaci se postarala Mgr. Bosá, která cíle projektu a jeho průběh shrnuje v tiskové zprávě. Na uskutečnění vítězného projektu žáků třídy 9.A - zřízení relaxační místnosti - se již intenzivně pracuje.

Logická olympiáda

Z letošní logické olympiády vzešlo celkem 9 krajských semifinalistů, a to Lucie Šímová (3.C), Zuzana Pejchlová, Magda Pompová, Anežka Crhonková, Ester Zlámalová, Kuba Staník (4.C), Bárt Šimek (4.B), Filip Dušák (5.C) a Matyáš Procházka (5.B). Video z akce ke zhlédnutí tady.

Magda a Filip se navíc zúčastnili celostátního finále, které se konalo 27. 11. 2017 v Míčovně Pražského hradu. Gratulujeme.

www.logickaolympiada.cz

"Orienťák"

20171005_110424.jpgDne 5.10. proběhlo I. kolo Ligy škol v orientačním běhu. Celkem se závodu zúčastnilo 14 žáků z naší školy (5. - 7. třída). Na 2. místě doběhli Štěpán Prek a Matyáš Müller, z dívek obsadily 7. místo Zuzana Rampouchová a Valerie Tomková (7.C). Ostatní žáci doběhli zdárně do cíle, aniž by se ztratili :-)
II. kolo Ligy škol v orientačním běhu se konalo 16.10. v areálu Kraví hory, což je téměř domácí prostředí pro naše žáky. Bohužel i přes znalost terénu se dvojice Katka Matulová, Dominika Křížová lehce ztratila. Mezi nejlepší patřili Štěpán Prek a Matyáš Müller, kteří doběhli na výborném 2. místě. Z dívek obsadila 2. místo Katka Ledecká, která měla nejlepší běžecký čas, minutu za ní přiběhly na 3. místě Zuzka Rampouchová a Valerie Tomková. Mezi staršími dívkami doběhla na 3. místě Klára Pospíšilová (8.A). Obsadili jsme i mladší kategorii třídou 5.C. Tam na 12. místě doběhly Barbora Jandová a Nela Jaroměřská, v patách jim byly Elen Turbová a Stela Delínová. Z mladších hochů obsadili 5. místo Tadeáš Tomek a Dmitrij Žembrovskij Novák. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.
Soňa Schaffnerová

MiniIQáček

Letos opět nabízíme od listopadu do května pro nadané předškoláky kroužek MiniIQáček. Kroužek povede i letos Mgr. Indrová a bude probíhat každou středu v čase 13.30 - 14.15 h. Do kroužku se můžete přihlásit prostřednictvím e-mailu kyrova@zsuvoz.cz. Do přihlašovacího e-mailu je potřeba sdělit jméno a příjmení dítěte, případně vyšetření v PPP a tel. kontakt na rodiče. Kroužek je zpoplatněn. Veškeré další informace poskytne lektorka na 1. lekci 1. 11. Těšíme se na naše malé chytrolíny!

Naši prvňáčci

Na webových stránkách Brněnského deníku se můžete podívat, jak to sluší našim prvňáčkům…
Brněnský deník.

Ovoce do škol

I letos se naše škola přihlásila k projektu s názvem Ovoce a zelenina do škol, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Od letošního roku mají nárok na ovoce a zeleninu zcela zdarma nově všichni žáci základních škol, tzn. 1.- 9. třídy ZŠ. Žáci 1. stupně budou navíc také dostávat neochucené mléčné výrobky (rovněž zdarma).

Logická olympiáda

Registrace do letošní Logické olympiády, pořádané Mensou ČR, byla zahájena. Přihlásit se můžete zde.

Závěrem školního roku...

Poslední dny a týdny školního roku 16/17 byly jako obvykle „vytuněné“. Jezdilo se na školy v přírodě, výlety a exkurze, proběhl tradiční vodácký kurz i cyklistické soustředění. Uzavíraly se práce ve školních kroužcích a klubech, pro děti i rodiče si účastníci kroužku Muzikál připravili vydařené vystoupení. Své dovednosti předvedli žáci naší školy rovněž v (již tradiční) soutěži Úvoz má talent. K vidění byla čísla taneční, hudební a sportovní na skutečně vysoké úrovni. Vítězi letošního ročníku se stala Karolína Jelínková (4.A) - sportovní gymnastika - a David Štolfa (6.B) - breakdance. V posledním týdnu proběhly na školním hřišti jako obvykle - atletické závody. Skákalo se, běhalo, házelo i vrhalo.

Do toho se samozřejmě ještě učilo, prezentovalo, testovalo a zkoušelo (v některých případech velmi intenzivně …), takže poslední školní den se rozdávala většinou samá pěkná vysvědčení.

A nakonec přišlo loučení. Tak jako první školní den přivítali prvňáčky žáci devátého ročníku, nyní se role obrátily a na tu poslední cestu naše nejstarší vyprovodili ti nejmenší. Před školou se to objímalo, loučilo, vzpomínalo, obdarovávalo, i trochu plakalo… ale slovy klasika „…něco pěkného se končí, něco pěkného začíná…“. Přejeme všem letošním deváťákům, ať se jim v jejich dalším životě daří. Věříme, že vzpomínat budou v dobrém. My určitě budeme…

zs_uvoz_skola_s_napisem.jpg

Návštěvník: 653262 Webdesign: S44 s.r.o. v technologii DokuWiki