Kronika úspěchů našich žáků, pedagogů...Během školního roku škola pořádá nebo se účastní celé řady akcí a projektů, které zpestřují výuku a obohacují všechny zúčastněné - žáky, pedagogy i rodiče. Dobrou příležitostí k prověření vlastních schopností a ke změření sil s ostatními je účast v různě zaměřených soutěžích. Nenecháme si ujít přírodovědné, jazykové i společenskovědní soutěže a olympiády, stejně jako nejrůznější sportovní podniky, kde dosahujeme výborných výsledků. Řada našich žáků rovněž slaví úspěchy i v mnoha oblastech mimo školu…


2017/2018

Ocenění našich žáků

Ve středu 20. 6. 2018 se ve 13.00 hodin na Nové radnici uskutečnilo ocenění talentovaných žáků, kteří se umístili na 1.-3. místě v městském kole předmětových soutěží. Z naší školy to byl Martin Bryja a Zuzana Pejchlová ze 4.C.

Sedmáci vybojovali bronz

20180521_131520.jpgV pondělí 21. 5. se vybraní žáci sedmých tříd zúčastnili na ZŠ Laštůvkova Atletického čtyřboje. Závod se skládal ze čtyř disciplín: 60 m, skok daleký- vysoký (možnost výběru), hod, běh na 800 m. Žáci absolvovali postupně všechny disciplíny, za které podle výkonů dostávali bodové ohodnocení. Z celkové počtu deseti družstev obsadili kluci vynikající 3. místo. Z jednotlivců se z celkového počtu 50 atletů umístil na vynikajícím 2. místě Štěpán Prek ze 7.C. Družstvo naší školy reprezentovali: Štěpán Prek, Filip Nahodil (oba 7.C), Matyáš Müller (7.B), Petr Steinhauser a Matěj Bogušovský (oba 7.A).

Orientační běh

Finálový závod v orientačním běhu proběhl 9. 5. 2018 na Lesné. Nejlépe se umístili v kategorii 5. tříd Tadeáš Tomek – 4. místo a Dmitrij Žembrovskij – 5. místo. V kategorii 6. a 7. tříd doběhl na 9. místě Jan Vavřík a na 12. místě David Krkoška. Celkově se družstvo naší školy umístilo na 6. místě z celkového počtu 12 škol.

Celá třída odpovídá

dsc_0531.jpgŽáci IV. B se zúčastnili soutěže „Celá třída odpovídá“, kterou vyhlásila společnost Brněnské vodárny a kanalizace, a.s. a byla určena žákům 4. a 5. ročníků brněnských základních škol. Soutěž spočívala v co nejlépe vypracovaných odpovědích na otázky týkajících se problematiky vody a ochrany životního prostředí v Brně a okolí.dsc_0548.jpg Žáci pracovali v několika týmech, písemně odpovídali na zadané otázky – někdy stačila krátká odpověď, jindy bylo třeba danou problematiku pojmout v širších souvislostech. Někteří žáci přidali další zajímavosti, grafy, plánky a obrázky. Práce na tomto projektu přispěla k rozšíření znalostí žáků např. v otázkách spotřeby vody v domácnostech, fungování úpravny vody nebo čističky odpadních vod. Rozhodně vedla i k zamyšlení, jak jednotlivec může přispět k ochraně vodních zdrojů v místě svého bydliště.dsc_0537.jpg Žáci IV. B byli na základě úspěšného vypracování odpovědí zařazeni mezi 13 finalistů soutěže a za odměnu byli pozváni na divadelní představení „Pověsti české“ do Divadla Bolka Polívky. Po představení se vylosovaly tři třídy, na které čekaly hlavní výhry. Našim čtvrťákům přálo štěstí - vyhráli jednodenní výlet po vlastech českých =). Patří jim velká gratulace a samozřejmě palec nahoru za reprezentaci naší školy!

Z lavic do lesa

20180411_103827.jpgPřed 14 dny proběhlo druhé kolo přespolního běhu Z lavic do lesa v Žabovřeskách. Žáci byli úspěšnější nežli v prvním kole. Na 5. místě doběhla Katka Ledecká (7.C), na 6. místě Jan Vavřík (6.D) a 9. místo obsadil Dmitrij Žembrovskij (5.D). Z mladších dívek úspěšně doběhly do cíle Nela Jaroměřská a Elen Turbová (5.C).

Matematické soutěže

Naši žáci se účastnili několika matematický soutěží. Po úspěchu na Logické olympiádě a Matematické olympiádě jsme ve škole zorganizovali Matematického klokana. Ten je určen pro 2. - 9. ročníky a naši žáci v něm letos dosahovali velmi dobrých výsledků. Nejlepší řešitelé 2018

Žáci 5.C, 6.D a 7.C navíc absolvovali i matematickou soutěž Pangea. Z ní vzešli čtyři finalisté (Ashok Kulkarni, Šimon Cikánek, Martin Bryja, David Buček), kteří postoupili do celorepublikového finále.

Běh z lavic do lesa

20180327_122014.jpgNaše škola je součástí sportovního projektu Z lavic do lesa, jedná se o seriál 3 přespolních běhů. Dne 27. 3. 2018 se prvního přespolního běhu v Kohoutovicích zúčastnilo 168 dětí. V nejstarší kategorii 5. tříd a ročníků 2005 – 2007 se nejlépe umístil Jan Vavřík z 6.D, který obsadil krásné 6. místo z celkového počtu 30 hochů v kategorii. Na 11. místě doběhl Václav Borkovec a 12. byl Dmitrij Žembrovskij, oba z 5.C. V kategorii dívek doběhla (i přes svalové zranění) na 16. místě Katka Ledecká ze 7.C.

Pišqoriáda

Ve čtvrtek 1.2. proběhla již tradiční Pišqoriáda. Z třídních kol vzešli vždy dva finalisté, kteří se pak utkali se zástupci ostatních tříd v celoškolním finále. Prvním stupněm prošel bez porážky Timur Herfort, na druhém stupni byl nejúspěšnější David Buček. Obrázky ve fotogalerii.

1. stupeň 2. stupeň
Timur Herfort 3.B David Buček 6.D
Šimon Cikánek 4.C Matyáš Müller 7.B
Pavel Kadaňka 5.B David Suchánek 7.BParticipativní rozpočet na naší škole

ASCII���User commentsASCII���User commentsASCII���User commentsNaše škola se zapojila do projektu s názvem Participativní rozpočet do škol. O jeho realizaci se postarala Mgr. Bosá, která cíle projektu a jeho průběh shrnuje v tiskové zprávě. Na uskutečnění vítězného projektu žáků třídy 9.A - zřízení relaxační místnosti - se již intenzivně pracuje.

Logická olympiáda

Z letošní logické olympiády vzešlo celkem 9 krajských semifinalistů, a to Lucie Šímová (3.C), Zuzana Pejchlová, Magda Pompová, Anežka Crhonková, Ester Zlámalová, Kuba Staník (4.C), Bárt Šimek (4.B), Filip Dušák (5.C) a Matyáš Procházka (5.B). Video z akce ke zhlédnutí tady.

Magda a Filip se navíc zúčastnili celostátního finále, které se konalo 27. 11. 2017 v Míčovně Pražského hradu.

"Orienťák"

20171005_110424.jpgDne 5.10. proběhlo I. kolo Ligy škol v orientačním běhu. Celkem se závodu zúčastnilo 14 žáků z naší školy (5. - 7. třída). Na 2. místě doběhli Štěpán Prek a Matyáš Müller, z dívek obsadily 7. místo Zuzana Rampouchová a Valerie Tomková (7.C). Ostatní žáci doběhli zdárně do cíle, aniž by se ztratili :-)
II. kolo Ligy škol v orientačním běhu se konalo 16.10. v areálu Kraví hory, což je téměř domácí prostředí pro naše žáky. Bohužel i přes znalost terénu se dvojice Katka Matulová, Dominika Křížová lehce ztratila. Mezi nejlepší patřili Štěpán Prek a Matyáš Müller, kteří doběhli na výborném 2. místě. Z dívek obsadila 2. místo Katka Ledecká, která měla nejlepší běžecký čas, minutu za ní přiběhly na 3. místě Zuzka Rampouchová a Valerie Tomková. Mezi staršími dívkami doběhla na 3. místě Klára Pospíšilová (8.A). Obsadili jsme i mladší kategorii třídou 5.C. Tam na 12. místě doběhly Barbora Jandová a Nela Jaroměřská, v patách jim byly Elen Turbová a Stela Delínová. Z mladších hochů obsadili 5. místo Tadeáš Tomek a Dmitrij Žembrovskij Novák.

2016/2017

Úvoz má talent

V pátek 26.6. proběhlo v tělocvičně finále soutěže Úvoz má talent. Představilo se 10 porotou vybraných účastníků, kteří předvedli hudební, taneční a sportovní čísla na skutečně vysoké úrovni. O konečném umístění v soutěži rozhodli svými hlasy přítomní žáci. Vítězi se stali Karolína Jelínková (4.A) - sportovní gymnastika - a David Štolfa (6.B) - breakdance.

Sen o Brně – budoucnost města očima dětí

Tak se jmenovala výtvarná soutěž vyhlášená Magistrátem města Brna v souvislosti s přípravou nové Strategie pro Brno 2050. Žáci měli za úkol ztvárnit svoji vizi města Brna, jak by mohlo vypadat za několik desítek let. A někteří měli opravdu velkou fantazii. Z 20 škol jsme nakonec získali ocenění v obou kategoriích. Pro odměnu si přijdou do Urban centra na Staré radnici ve čtvrtek 8.6. v 11 hodin za 2. kategorii (6., 7. ročník) Zuzana Rampouchová a Valerie Tomková ze 6.C, které se umístily suverénně na 1. místě, a za 3. kategorii (8., 9.ročník) Filip Till z 8.A. Vítězné práce byly v Urban centru vystaveny.

Konverzační soutěž

img_5146-1.jpgV pondělí 27. března 2017 se tři žáci pátého ročníku (Lucie Šrámková, Leonard Walletzký, Sebastián Matoušek) zúčastnili anglické konverzační soutěže „Uč se anglicky a dobudeš svět“, která probíhala na Anglické základní škole na Mendelově náměstí. Lucie Šrámková (5.D) se umístila na prvním místě a vyhrála pro sebe i svého učitele angličtiny tablet. Gratulujeme a všem zúčastněným žákům děkujeme za reprezentaci školy!

Vědecká konference

V úterý 7. března 2017 se konala dlouhoplánovaná akce: Vědecká konference 5.C a 5.D. Žáci si jako obvykle připravili prezentace na témata, která je zajímají a baví. Žáci 5.D (alespoň někteří) zpracovali své téma také jako ročníkovou práci, která byla zájemcům z řad publika k dispozici k nahlédnutí během celého konferenčního dne.

Letos se příspěvky na konferenci týkaly těchto oblastí: 1. živá a neživá příroda, 2. zvířata, 3. rostlinstvo, 4. civilizace, a nakonec 5. sport/zábava. Z konkrétních témat vyberme například představení různých světových odborníků na fyziku, periodickou tabulku prvků, suchozemskou želvu, hipoterapii, Sicílii a Kypr, renesanci, mrakodrapy, biatlon, golf, fikční svět románů o Harrym Potterovi, o rockové a shock-rockové hudbě. Prezentaci si také připravil náš special guest Samuel Uhlíř ze 7.A právě o výše zmíněném shock-rocku. Celá konference jevila zřetelné znaky zdařilé akce, neb občerstvení se snědlo téměř všechno (a téměř hned), žáci si prezentace připravili (vesměs) velmi pečlivě, obecenstvo bylo z mnohých příspěvků nadšené, stejně tak i vyučující. Někteří žáci z publika poskytli na druhý den prezentujícím písemnou zpětnou vazbu.

Jeden z cílů akce ― podpořit vzájemné učení žáků prvního (a z části také druhého) stupně ― byl beze zbytku splněn. Fotografie z akce zde.

Hudební úspěchy

naskenovany_obrazek_001.jpgnaskenovany_obrazek_001.jpgdiplom2.jpgdip.jpg

V okresním kole soutěže žáků základních uměleckých škol ve hře na smyčcové nástroje získal 3. cenu Patrik Prachár, žák 5.D. Dominika Pivoňková z 2.C obsadila 2. místo v okresním kole soutěže ve hře na klavír, v celostátní přehlídce se pak zařadila do „stříbrného pásma“.
Ve hře na housle byli úspěšní Adam Spěvák, 2.C, a Michal Procházka, 3.B, kteří postoupili do krajského kola. Gratulujeme.

Další matematické soutěže

V minulém týdnu se naši žáci účastnili dalších soutěží, ve kterých si mohli ověřit své matematické dovednosti. Žáci 9. ročníku vytvořili dva čtyřčlenné týmy a ve středu 15.2. řešili úlohy v rámci soutěže Matematický expres, která probíhala online pro žáky z českých a slovenských škol. I přes počáteční technické problémy dosáhli naši deváťáci vynikajících výsledků. V kategorii devátých ročníků obsadili 4., resp. 12. místo (ze 135 týmů!), přičemž - jak to sami žáci interpretovali - z českých škol byli 1., resp. 2., viz výsledky.
Žáci 5. ročníku si poprvé vyzkoušeli mezinárodní matematickou soutěž Pangea. Do finálového kola, které probíhalo 5.5.2017 v Nové budově Národního muzea v Praze, postoupila Nina Staníková (5.C) a Lucka Šrámková (5.D).

PIRLS 2016

Naše škola se účastnila mezinárodního šetření PIRLS 2016, které se věnovalo čtenářské gramotnosti žáků 4. ročníku. Z hodnotící zprávy vyplývá, že naši žáci byli při tomto testování úspěšní a dosáhli velmi dobrých výsledků, viz příloha.

Matematické soutěže

Velmi úspěšní byli naši žáci v matematických soutěžích. Po úspěchu na Logické olympiádě se 14 žáků 5. ročníku zúčastnilo okresního kola Matematické olympiády, kde v konkurenci cca 350 účastníků obstáli především Nina Staníková (5.C) a Maxmilián Šimek (5.D), kteří shodně obsadili dělené 2. místo, dále Sebastian Matoušek (5.C) na 4. místě, Filip Dušák (4.C!) na 5. místě a Réka Szabó (5.C) na 7. místě. Více zde.
Dne 2.2. se navíc konalo školní kolo Pythagoriády. Potřebných 10 bodů z 15 získalo celkem 15 žáků, kteří se tak stali úspěšnými řešiteli. Okresní kolo se koná 17. května. Pythagoriáda 2017

U6 - Úžasný svět vědy

obrazek_u6.jpegTento školní rok se 5 žáků naší školy opět účastnilo televizní vědomostní soutěže U6. Jednalo se o její letošní 12. díl. A co je to vlastně U6? U6 – Úžasný svět vědy – je zábavný soutěžní vědomostní pořad České televize. Pořad se obvykle natáčí v areálu Vítkovických železáren, ale v našem případě to bylo VIDA centrum v Brně. Pořadem běžně provází Petr Vaněk v roli Pana Továrníka, ale v Brně Pana Továrníka zastupoval Docent Hair (Jan Vlas) a již stálý poskok Ducháček (Karel Zima). V každém díle proti sobě stojí pětičlenné týmy dvou základních škol či gymnázií. Během různých soutěžních úkolů, spojených s tématem jednotlivého dílu, získávají soutěžící body. Tentokrát Technické centrum VIDA zaplavílo tsunami Ducháček! A než se mu a adeptům do Ligy výjimečných mozků podařilo uvést centrum opět do původního stavu, naučili se sestrojit vodní lupu, projít laserovým polem a zjistit, jestli prskavka hoří pod vodou. Na závěr i tohoto dílu následovalo hádání osobnosti z řad vědců a významných osob v oboru věda a technika, na základě převleku tentokrát Docenta Haira. Teď se jednalo o osobnost Benjamina Franklina, diplomata, přírodovědce, spisovatele a státníka, který se narodil 17. ledna 1706 v Bostonu ve státě Massachussetts (USA) a proslavil se svými pokusy s elektřinou, vyrobil bleskosvod, věnoval se vědě, sestavoval mapy. Byl i jedním ze zakladatelů USA a signatářem Deklarace nezávislosti a Ústavy Spojených států. Přestože jme ho nedokázali v postavě Docenta Haira i přes jeho nápovědu odhalit, celkově jsme v soutěži zvítězili ve vysokém poměru 31:1, a zaslouženě tak byli zapsáni do Ligy výjimečných mozků. Odměnou nám byly i pěkné věcné ceny, které jsme, jako vítězný tým, měli možnost v časovém limitu vyhledat ukryté v bednách po areálu VIDA centra.

To, jak jsme soutěžili, můžete zhlédnout zde.

Předchozí díly, ve kterých jsme soutěžili:

http://decko.ceskatelevize.cz/u6/23-dil

http://decko.ceskatelevize.cz/u6/52-dil

Logická olympiáda

Z letošní logické olympiády vzešli tři krajští finalisté, a to Zuzana Pejchlová (3.C), Nina Staníková (5.C) a Max Šimek (5.D). Nina a Max se navíc zúčastnili republikového finále, které se konalo 28. 11. 2016 v Míčovně Pražského hradu. V něm se Max umístil na velmi krásném 14. místě (celkem 64 soutěžících). Všem finalistům k velkému úspěchu gratulujeme.

www.logickaolympiada.cz

http://www.mensa.cz/volny-cas/fotogalerie

Bobřík informatiky

Začátkem listopadu jsme se opět zúčastnili celorepublikové informatické soutěže Bobřík informatiky. Soutěž pro žáky ZŠ a SŠ organizuje Fakulta informatiky Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a probíhá online u počítačů. I letos se naši žáci zařadili mezi celostátní vítěze. V kategorii Mini (1. až 5. ročník) plný počet bodů získali Nina Staníková z 5.C a Alex Dao z 5.D. V kategorii Kadet (8. a 9. ročník) se absolutním republikovým vítězem stala Klára Henzlová z 9.B a mezi 5 % nejlepších řešitelů se řadí i David Kubíček a Šimon Prek, oba taktéž z 9.B

Běh Kraví hora + Orientační běhy

Dne 23.9. 2016 se naši žáci zúčastnili Běhu na Kraví horu pod záštitou hejtmana a organizace Brno - Zdravý střed. Závod pořádal klub Technika Brno.

Délka trati byla 1500 m, běželo se v terénu, v kategorii dívky 6. a 7. třída suverénně zvítězila Kateřina Ledecká (6.B) časem 6.59 min. Nejrychlejší chlapec v kategorii 6. a 7. tříd byl Adam Přezvinský (7.A), který zvítězil v čase 6.33 min. V kategorii 8. a 9. tříd doběhla z dívek jako první Markéta Nová (9.A) v čase 8.34 min, na třetím místě se umístila Klára Pospíšilová (7.A). V kategorii chlapců 8. a 9. tříd zvítězil Jiří Mrkvica v čase 6.04 min, třetí doběhl Marek Vystavěl v čase 6.34 min. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Druhé kolo Ligy škol v orientačním běhu proběhlo 1.11. 2016 na Lesné. Naši žáci byli velmi úspešní. První místo v kategorii 8. a 9. tříd obsadil Daniel Georgiev, který časem 10:38 min suverénně vyhrál. Za zmínku také stojí pěkné 5. místo Elišky Lukšíkové v kategorii dívek 8.-9. třída. Benjamínci Ondra Lojek a Jan Vavřík v kategorii 5. tříd obsadili krásné 10. místo. Neztratili se ani dívky Kateřina Matulová a Dominika Křížová, které doběhly na 21. místě z celkového počtu 67 dívek. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.2015/2016

Akademie programování

Naše škola se po roce opět zapojila do Akademie programování. Jedná se o vzdělávací projekt společnosti Microsoft a organizace Czechitas, který si klade za cíl hravou formou ukázat studentům základních, středních i vysokých škol svět programování. Prostřednictvím programu Kodu a aplikace TouchDevelop jsme si s žáky v rámci informatiky vyzkoušeli vytvářet jednoduché (často i složitější) algoritmy, hry a aplikace pro dotyková zařízení. Podivný svět jedniček a nul je tak pro nás nyní „nepatrně“ pochopitelnější…

Soutěž v anglické konverzaci

scan0001.jpgLucie Šrámková ze třídy 4.D se 22. března 2016 zúčastnila konverzační soutěže Uč se a dobudeš svět, kterou již čtvrtým rokem pořádá Školský komplex na Mendlově náměstí v Brně. V této soutěži se utkali žáci čtvrtých a pátých ročníků. Lucie obsadila krásné 2. místo.

Matematický klokan

V pátek 18.3. se konal další ročník soutěže Matematický klokan. Zúčastnili se jej žáci 2.-9. ročníku a někteří z nich dosáhli velmi dobrých výsledků.
Nejlešpí řešitelé MK 2016

Pišqoriáda

Letošní pišqoriáda se uskutečnila v pátek 12.2. dle obvyklých pravidel. První vyučovací hodinu probíhala třídní kola, ze kterých vzešli vždy dva finalisté. Ti se potom utkali druhou vyučovací hodinu s ostatními vítězi vyřazovacím způsobem. Zatímco mezi žáky prvního stupně exceloval Jakub Zduba ze 4.B, který prošel turnajem bez jediné prohry, finále druhého stupně ovládly dámy - Klára Horáková a Zuzka Tomečková z 8.A. Absolutní finále mezi vítězi obou stupňů vyhrála Klára. Fotogalerie zde.

1. stupeň 2. stupeň
1. místo Jakub Zduba 4.B Klára Horáková 8.A
2. místo Jakub Staněk 2.C Zuzka Tomečková 8.A
3. místo Edita Munzarová 5.C Šimon Prek 8.B

Logická olympiáda

Do celorepublikového finále se probojovali Tomáš Tesáček z 5.C a Maxmilián Šimek z 4.D. Oběma finalistům upřímně gratulujeme.

Bobřík informatiky

V minulém týdnu se naše škola opět zapojila do celostátní online soutěže o Bobříka informatiky. Cílem soutěže je rozvíjení algoritmického a informatického myšlení u žáků základních a středních škol. Otázky se týkají oblasti algoritmizace a programování, porozumění informacím, řešením problémů a celkové digitální gramotnosti. Naši žáci se ve všech kategoriích – Mini (4. a 5. ročník), Benjamin (6. A 7. ročník) a Kadet (8. a 9. ročník) - dokázali umístit mezi nejlepšími řešiteli z celé republiky. Nejvíce bodů za naší školu v jednotlivých kategoriích získali Jakub Staněk z 5. B, Marek Jančar z 6. A a Daniel Georgiev z 8. B, jenž byl také nejúspěšnějším řešitelem ze ZŠ v Jihomoravském kraji. Jim i všem úspěšným řešitelům gratulujeme…2014/2015

Sborník

5b_ikona_obalky-page-001.jpgŽáci 5.B si dali tu práci a napsali řadu básní, povídek, esejí i textů jiných žánrů, své práce doplnili ilustracemi a vše sestavili v jedinečný Sborník textů žáků 5.B, který vyšel na konci školního roku 2014/2015. Sami žáci navrhli a realizovali typografii sborníku, sami žáci si určili pořadí svých textů a sami si také navrhli obálku a logo své třídy. Návrhů loga třídy bylo vícero, žáci si však demokraticky odhlasovali jeden návrh vítězný, který pak umístili na první stránku knihy. Za svou práci navíc (oproti jiným třídám) si všichni, kteří se o výsledek přičinili, zaslouží ne-li potlesk, tak alespoň potřesení pravicí a popřání hafo elánu do dalšího tvoření.

Akademie programování

zlin.jpg    Naše škola se účastnila prvního ročníku Akademie programování, jež měla v dětech podnítit zájem o programování a svět informačních technologií. Nejlepší „programátoři“ zapojeni do Akademie získali hodnotné ceny a v celkovém hodnocení akademie naše škola získala 1. místo v konkurenci základních a středních škola z celé ČR. Za vítězství škola získá od pořadatelů soutěže poukaz na nákup ICT vybavení. Cenu jsme si převzali 3.6. ve Zlíně v rámci Mezinárodního filmového festivalu. Dosáhli jsme i individuálních úspěchů, kdy Radek Máca z 8.A vytváří pro Microsoft speciální výukový tutoriál svého programu pro budoucí účastníky akademie.

Lexikon strašidel

20150515_091827.jpgscan0011.jpgscan0012.jpg V pátek 15.5.2015 proběhlo na zahradě EkoCentra Brno Vyhlášení vítězů 11. ročníku soutěže Moje Veličenstvo kniha. Byli přizváni rovněž zástupci naší školy, tříd 2.C a 2.D, které se zúčastnily soutěže se svou knihou Lexikon strašidel. V hodinách EPČ žáci výtvarně ztvárnili strašidla, která mají jména, a v hodinách českého jazyka přibyly „odborné“ popisy jednotlivých bubáků. Naše kniha získala od odborné poroty 2. místo v kategorii kolektivních prací 1. stupně ZŠ. Rovněž získala titul Titulní strana 2015, za který děkujeme všem hlasujícím na internetových stranách Ekocentra. Je vidět, že máme hodně kamarádů a příznivců našich strašidel :-D

Pythagoriáda

V okresním kole letošní Pythagoriády byli nejúspěšnější:

Ema Lajdová (5.B) 3. místo
Vladimír Strnad (5.B) 3. misto
Linda Pezlarová (5.B) 4. místo
David Kubíček (7.B) 5. místo
Šimon Prek (7.B) 6. místo

Šplh

splh.jpgDne 25.3.2015 se konalo na ZŠ Vedlejší městské kolo ve šplhu o tyči. Do tohoto kola postoupili tři naši deváťáci: Oskar Sázavský, Dominik Kuchař a Alexandr Culka. Vybojovali zde krásné 3. místo. Gratulujeme.

U6

zima_vanek-thumb.jpgDne 9. 2. 2015 se v areálu ostravských Dolních Vítkovic konalo natáčení soutěžního pořadu České televize U6 - úžasný svět techniky, kterého se zúčastnilo pět vybraných žáků třídy 7.B. O hodnotné ceny soupeřili s žáky osmé třídy ze základní školy Lesná. Premiéru vysílání pořadu bylo možné sledovat dne 13. 3. 2015 na televizní stanici ČT:D. Díl je nyní ke shlédnutí na webových stránkách České televize

(http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10600540290-u6-uzasny-svet-techniky/415234100151005 ).

Pišqoriáda

img_9589.jpgPátek „třináctého“ byl na Úvoze ve znamení piškvorek. Tradiční akce se zúčastnili všichni žáci školy. Z třídních kol postoupili ti nejlepší do školního kola, kde se již utkávali napříč ročníky. Vítězem za 1. stupeň se stal Jan Svoboda ze 4.A, nejúspěšnějším hráčem za druhý stupeň byl Viktor Veleba z 7.A. Absolutním vítězem se po vzájemné hře stal Jan Svoboda. Gratulujeme.
Více ve fotogalerii.

Matematická olympiáda

Žáci 5. ročníku se zúčastnili okresního kola Matematické olympiády, které se konalo 21.1. 2015. Nejúspěšnějšími byli Matěj Bednář (4. místo) a Linda Pezlarová (8. místo). Gratulujeme.

Lyžování

V přeboru škol JMK v alpském lyžování obsadil Jan Samuel Zelený z 5.B ve své kategorii 3. místo.

Pohár zdravého Středu

Žáci (zejm.) druhého stupně úspěšně reprezentovali 3. 10. naši školu na cyklistickém závodě Pohár zdravého Středu. Ema Bugnerová vybojovala 3. místo ve své kategorii, Šimon Prek a Jiří Mrkvica se umístili na 3. a 2. místě ve své kategorii.2013/2014

Úvoz má talent

Ke konci školního roku se na naší škole uskutečnilo finále historicky prvního ročníku soutěže Úvoz má talent. Úroveň vystoupení všech osmi finalistů byla vysoká a jejich výkony obdivuhodné. Z celoškolního hlasování nakonec vzešel vítězně Šimon Blažek z 9.A, který předvedl, jak se „dělá parkour“. Obrázky ze soutěže naleznete ve fotogalerii, video vítězného představení zde.

Matematické soutěže

V letošním školním roce se naši žáci tradičně účastnili matematických soutěží. Nejúspěšnějšími byli:
Tomáš Nevrlka (5.C) - 1. místo (Pythagoriáda), 9. místo (Matematická olympiáda)
Zdeněk Pezlar (5.C) - 6. místo (Matematická olympiáda)
David Kubíček (6.B) - 7. místo (Matematická olympiáda)
Zuzana Tomečková (6.A) - 17. místo (Pythagoriáda)

Turnaj ve vybíjené

Dne 1.4. 2014 se žáci pátých tříd zúčastnili turnaje ve vybíjené. Na ZŠ Botanická se sešlo 8 škol, které celé dopoledne urputně bojovaly o medaile. Naši chlapci si vedli skvěle. Získali krásné 2. místo.

Finále ve šplhu

Dne 27. 11. se konalo finále městského kola žáků 3. – 5. tříd ve šplhu na tyči. Z naší školy postoupil do finále Robin Juránek z 5.A a Marcela Skálová ze 4.A. I přes velkou konkurenci si oba žáci vedli velmi dobře. Robinu Juránkovi se podařilo obsadit krásné 3. místo.

Logická olympiáda

V celorepublikovém finále Logické olympiády, které se konalo v Míčovně Pražského hradu 25.11. dosáhli naši zástupci z 1. stupně velkého úspěchu. Anička Hronová ze 4.B skončila na 22. a Zdeněk Pezlar z 5.C na 35. místě.

Baseball

Blahopřejeme Elišce Stejskalové, žákyni 6. A k dosaženému úspěchu na baseballovém turnaji v Pennsylvanii v USA. Zároveň Elišce děkujeme za vzornou reprezentaci nejenom Jihomoravského kraje, klubu VSK Techniky Brno i naší školy. Více v článku Zpravodaje MČ Brno-střed.Eliška v USA

Agility

Dominika Tillová z 9.A se svou dvouletou fenkou Bonny získala na mistrovství ČR v agility (kategorie KKCHS - Kavalír King Charles Španěl), které se konalo ve Skalách u Rýmařova 13.10.2013, skvělé 4. místo. V kategorii Jumping pak skončila 8.

Motokros

Blahopřejeme Martinovi Vítkovi z 1.B - nadějnému motokrosovému závodníkovi. K jeho úspěchům na motorce KTM SX 50ccm (2. místo v serialu Stomp Moravia v roce 2011, 1. místo v serialu Chalupa Cup v roce 2012) přibylo letos 4. místo na MMČR pitbike MX.

Návštěvník: 815810 Webdesign: S44 s.r.o. v technologii DokuWiki