Úspěchy a významné události uplynulých let ...



  • 2012/2013

Přebor škol v šachu, kategorie I. stupneň ZŠ, 5. místo, žáci kroužku Šachy. Krajské kolo LO: Klára Henzlová, David Kubíček, Tereza Varyšová, Ondřej Peterka, Ondřej Beran, Anna Hronová, Ema Lajdová a Linda Pezlarová. Daniela Zadražilová, 8.B, bronzová medaile, Turnaj evropských klubů v basketbalu. Samuel Jan Zelený, kategorie 1.- 3. ročník, bronzová medaile. Adam Stehlík, kategorie 4.– 5.ročník, 9. místo, Lyžařský a snowboardový přebor škol Jihomoravského kraje. Lucie Spillerová, 9.A, 3. místo, 20. ročník výtvarné soutěžě Dva světy SVĚT DĚTÍ - SVĚT DOSPĚLÝCH. Tereza Dostálová, 1.A, 3. místo, Olympiáda dětí 1. stupně ZŠ města Brna. David Kubíček z 5.B, městské kolo Matematické olympiády získal ve své kategorii 1. místo.

  • 2011/2012

Vojta Daňhel 3.C, 3. místo, soutěž v anglickém jazyce ENGLISH JUNGLE Diplom
PhDr. Hana Palová oceněna jako Výrazná pedagogická osobnost roku "Učitel roku" 2011
Bára Dohnalová, 5.B, 3. místo Pythagoriáda, Ondra Tesáček čtvrté místo Pythagoriáda Diplom
Bára Dohnalová, 5.B, 29. místo v celostátním finále logické olympiády
Romana Dobešová, 2.A, zlatá medaile na mistrovství republiky v gymnastice Mistryně republiky

  • 2010/2011

Žáci třídy 4.B, 2. místo v celoroční soutěži Empík cyklista.Empík cyklista 2011
Mgr. Alena Kýrová převzala ocenění Učitel roku za tvorbu projektu Skupinová výuka mimořádně nadaných dětí na Úvoze. Za radnici přišel osobně poděkovat paní zástupkyni starosta městské části Brno – střed Mgr. Libor Šťástka Foto

  • 2009/2010

Škola získala grant z fondů EU na projekt Skupinová výuka nadaných dětí na Úvoze.
Jaromír Culka, Milan Kramárik - 6. ročník - městské kolo Pythagoriády
Šimon Prek, Kryštof Křejpský, Barbora Dohnalová, Vojtěch Vinterlík, Jan Racka - mezinárodní soutěž Taktik
V. Vinterlík 1. místo, T. Gazárek - Mates městské kolo
V. Vinterlík - 10. místo - celostátní kolo Logické olympiády
M. Kantová, A. Láníková, L. Stratilová, A. Stejskal, N. Malíková, P. Abadžiev, J. Svatuška, E. Lejska, P. Davídková, J. Dufek, D. Křivová - 2. místo - výtvarná soutěž Brno včera, dnes a zítra.
Michaela Filípková - 2. místo - výtvarná soutěž Pryč je mráz a bílá zima, pestré jaro bude prima
Dominik Hohl, Eda Jabůrek - 8.ročník - 1. místo - Orientační běh Antropos
Jan Dufek, Michal Kment - 7. ročník - 1. místo - Orientační běh Modřice
Bára Růžičková - 4. ročník - 1. místo - Brněnské běhy mládeže

  • 2008/2009

Alice Laníková - 2.místo - městské kolo výtvarné soutěže Empík naděluje

  • 2007/2008

Nikola Vondráčková - 2.místo - výtvarná soutěž Empík naděluje
Tomáš Růžička a Lucie Bukáčková - městské kolo Olympiády v českém jazyce
Simona Fischmeisterová - 7. ročník, Tomáš Růžička - 9. ročník - městské kolo anglické konverzační soutěže
Petr Čech - 7. B, Jana Zemánková - 8. B, Eliška Vlachová - 8. B - okresní kolo Biologické olympiády
Družstvo děvčat získalo 3. místo v X. ročníku Brněnské ligy ZŠ a víceletých gymnázií, II.liga
Bára Růžičková 2. A, Filip Roubal 4. A - 1. místo - Brněnské běhy mládeže.
Bára Růžičková 2.A - 1. místo - městské kolo Atletického trojboje.

  • 2006/2007

Michaela Filípková - 2. místo ve výtvarné soutěži „Empík naděluje“
Radek Zlámal - 9.A - vícemistr ČR v plavání
Pískání pro radost - krajské kolo - 3. místo získali mladší žáci

  • 2005/2006

Filip Jalový - 9.C - absolutní vítěz Brněnských běhů mládeže.

  • 2004/2005

Filip Jalový - 8.A - absolutní vítěz Brněnských běhů mládeže.
Václav Juráň - 7.A - absolutní vítěz Brněnských běhů mládeže.

  • 2003/2004

Pohár rozhlasu - 1. místo získali mladší žáci, 3. místo získaly starší žákyně.

  • 2002/2003

Přebory Brna v odbíjené - 1. místo
Krajské přebory v odbíjené - 1. místo

  • 2001/2002

Filip Jalový - 5.A - absolutní vítěz Brněnských běhů mládeže.
Lucie Skybová - 9.A - absolutní vítězka Brněnských běhů mládeže, 3. místo v atletickém čtyřboji,3. místo v orientačním běhu.

  • 2000/2001

Martin Skyba - 6.A - 3. místo v městském kole Pythagoriády.
Lucie Skybová - 8.A - 1. místo V Brněnských bězích mládeže.
Tomáš Bradáč - 9.A - 1. místo v městské literární soutěži Drogy a mládež.

  • 1999/2000

Petr Kolečkář - 9.B - 9. místo v okresním kole Matematické olympiády.
Šimon Lukašík - 5. ročník - 1. místo v městském kole Matematické olympiády.
Michal Malatín - 6.C - 3. místo v městském kole Pythagoriády.
Brněnské běhy proti drogám - 1. místo Milan Vodička, Jiří Tobiáš, Lucie Skybová, 2. místo Tomáš Blaha.

  • 1998/1999

Poprvé jsme se zapojili do mezinárodní matematické soutěže „Klokan“. V první desítce okresního kola se umístil v kategorii 8. a 9. tříd Jakub Maruš z 8.B.

  • 1996/1997

Michal Pešina - 6.C - 2.místo v okresním kole Pythagoriády.
Petr Kolečkář - 6.C - 4.místo v okresním kole Pythagoriády.
Jacqueline Šebetovská - 9.B - 2. místo městského kola konverzační soutěže v angličtině.

  • 1995/1996

Do městského kola Pythagoriády se probojovalo 16 žáků.
1.místo - městské finále Brněnských běhů mládeže.
1.místo - volejbalistky veVánočním turnaji

  • 1993/1994

Pavla Hrbková - 5.B - 3. místo v městském kole matematické olympiády.

  • 1992/1993

Martin Lažnovský - 7.A - 2. místo v městském kole matematické olympiády.
Marek Sedláček - 7.C - 1.místo v okresním kole Pythagoriády.

  • 1990/1991

Petra Seldáková - 8.B - 9. místo městského kola fyzikální olympiády.
Marek Aulehla - 6.A - 7. místo městského kola matematické olympiády.
Václav Linkov - 6.B účast v městském kole matematické olympiády.

  • 1989/1990

V tomto roce nedosáhli žáci žádných výrazných úspěchů na městské či krajské úrovni.

  • 1988/1989

1.místo - chlapci v městském kole v košíkové
Mikšíková 4.B - 1. místo v městském kole v recitaci
Madaracz 5.B - 3. místo v městské Pythagoriádě.
I. Pavlovičová 8.C - 1. místo na mistrovství ČR v latinskoamerických tancích.

  • 1987/1988

Jakub Jež 4.A - 1. místo v krajském kole soutěže v lyžování.
Petr Fuis 8.A - 3. místo na Přeborech ČR v judu.
Dita Hebká - 2. místo na Přeborech ČR v synchronizovaném plavání.
Martina Fialová 4.A a Soňa Sobocziková 4.B - 1. místo v městské soutěži v gymnastice.

  • 1986/1987

Martin Flešar 7.B - 3. místo v městském kole matematické olympiády.

  • 1985/1986

Kateřina Machařová - 1. místo v městském kole biologické olympiády.
Irena Žabičková - 2. místo v městském kole biologické olympiády.
Martin Flešar 6.B - 3. místo v městské Pythagoriádě.

  • 1984/1985

Petr Chytil - 1. místo v krajské recitační soutěži.
Klára Stejskalová - 1. místo - Běh o nejrychlejší dívku města Brna.
Viktor Dvořák - 2. místo v městské Pythagoriádě.

  • 1983/1984

Blanka Bradáčová - 1. místo - Běh o nejrychlejšího Brňana.
Kateřina Mrázová - 1. místo - Běh o nejrychlejší dívku města Brna.
Mladší žákyně zvítězily v obvodním kole Poháru rozhlasu v atletice.
Petr Chytil - 1. místo v národní recitační soutěži.

  • 1982/1983

D. Mlýnek - 2. místo v městském kole olympiády v českém jazyce.
Baďurová, Pinkasová - mezinárodní finále atletického čtyřboje.

  • 1981/1982

Na základě vynikajících výkonů v atletickém čtyřboji byli chlapci i dívky naší školy vybráni do družstva města Brna a zúčastnili se mezinárodních závodů v Lipsku.
Daniela Krčková - 2. místo v městském kole soutěže v plavání.
Nedoma - 3. místo v krajské soutěži v plavání.
Zuzana Koutná - 1. místo v krajské recitační soutěži.
J. Mezlerová a E. Prodilová - 1. místo v městské literární soutěži.
Pinkasová, Mráz, Štourač, Jordánová, Kunčíková, Liškutínová - 2. místo v krajské přírodovědné soutěži Zlatý list.

  • 1980/1981

Gabriela Formánková - 1.místo v městském i krajském kole sjezdového lyžování.
Daniela Krčková - 2. místo v městské soutěži v plavání.
Lea Ondrová - 1.místo v halové atletice.

  • 1979/1980

Zuzana Koutná 5. ročník - 1. místo v městské soutěži v uměleckém přednesu.
Družstvo chlapců - 1. místo v městském kole v košíkové.
Milan Šmiřák - 1. místo v krajském kole výtvarné soutěže.

  • 1978/1979

1. místo družstev v městském finále sportovní gymnastiky.
Dufek 9.ročník - 1. místo v atletice a cyklistickém závodě.
Zuzana Koutná 4. ročník - 1. místo v městské soutěži v uměleckém přednesu.

  • 1977/1978

Věra Černá - zařazena do družstva žen na OH 1980
Dana Brýdlová 7. ročník - 11. místo na Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice.

  • 1976/1977

Yveta Havlíčková 9. ročník - 1. místo na Mistrovství republiky v umělecké gymnastice.
Věra Černá 8. ročník - Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice.
Dana Brýdlová 7. ročník - Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice.

  • 1975/1976

V tomto roce nedosáhli žáci žádných výrazných úspěchů na městské či krajské úrovni.

  • 1974/1975

Zdeněk Hejna 7.C - 1. místo v krajské soutěži ve sportovní gymnastice.

  • 1973/1974

Karel Hruška 8.B - 1. místo v městském kole biologické olympiády.

  • 1972/1973

Karel Hruška 7.B - 2. místo v městském kole biologické olympiády.

  • 1971/1972

Neznámý žák - 1. místo v celostátním kole biologické olympiády.
Neznámý žák - 1. místo v krajském kole matematické olympiády.
Neznámý žák - 1. místo v krajském kole chemické olympiády.
Vybraní žáci školy - 1. místo na celostátním finále sportovních škol.

  • 1970/1971

Vybrané družstvo školy - 1. místo na celostátním finále sportovních škol.

  • 1969/1970

Petr Raus - 1. místo v krajském kole biologické olympiády.
Družstvo dívek - 1. místo ve sprinterské lize.
Vybraní žáci školy - 1. místo na celostátním finále sportovních škol.

  • 1968/1969

Nikola Hájková - 2. místo v krajském kole chemické olympiády.
Ladislav Bauer - 3. místo v krajském kole fyzikální olympiády.
Petr Raus - 2. místo v městském kole biologické olympiády.
Družstvo žáků 7.D - 1. místo na přeborech ČSSR ve sportovní gymnastice

  • 1967/1968

V tomto roce nedosáhli žáci žádných výrazných úspěchů na městské či krajské úrovni.

  • 1966/1967

Družstvo chlapců - 2. místo v městském turnaji v odbíjené a kopané.

  • 1965/1966


  • 1964/1965


  • 1963/1964

Jaroslav Kiefmann - 1. místo v krajském kole chemické olympiády.
Kolektiv žáků 9. ročníku - 1. místo v městském kole biologické olympiády.

  • 1962/1963

1. místo v biologické olympiádě
1. místo v lehkoatletické lize
1. ve sportovní gymnastice

  • 1961/1962

Začala se psát historie Základní devítileté školy v Brně na Úvoze pod vedením p. ředitele Jana Bobrovského.

Návštěvník: 496597 Webdesign: S44 s.r.o. v technologii DokuWiki